Bohaterowie powieści Arkadego Fiedlera „Dywizjon 303” w pytaniach konkursowych Quizu „Jeden z 10″”

Dnia 6 listopada 2018 r. w bibliotece szkolnej zorganizowano konkurs historyczny pod nazwą: „Polscy bohaterowie przestworzy na podstawie lektury „Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera”, na wzór popularnego telewizyjnego turnieju  „Jeden z dziesięciu”. Konkurs był kierowany do wytypowanych przez nauczycieli języka polskiego uczniów klas ósmych, gdyż książka ta wróciła ponownie do kanonu lektur szkolnych.

Łącznie zadano 79 pytań. I tak do ścisłego finału zakwalifikowały się następujące osoby: Hanna Krawiec z kl.8c, Maja Gębarowska z kl.8b oraz Karolina Kieler z kl.8a .Ta ostatnia została zwyciężczynią całego konkursu!

Nie zabrakło szczerych gratulacji dla wszystkich 13 uczestników konkursu od Pani Dyrektor Szkoły Beaty Szmit, która wyraziła podziw dla  „wojskowej” wiedzy uczestników konkursu, naszych Asów historii. Nie zapomniano też o pamiątkowych zdjęciach i … specjalnej nagrodzie od polonistów, czyli przysłowiowej „ szóstki”!

Jednocześnie w bibliotece otworzono wystawę zakupionych w ramach „Narodowego Projektu Upowszechniania Czytelnictwa” książek poświęconych tematyce historycznej, o czym powiadamia pisząca te słowa:

Zofia Pytlak -Piątek