„II Przerwa na czytanie”

W dniu 11 maja 2017 r. (czwartek) nasza szkoła wzięła udział w lubuskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwach międzylekcyjnych.

W klasach dzieci młodszych akcja odbyła się w formie głośnego czytania utworów z literatury dziecięcej (wierszy J.Tuwima i J.Brzechwy) oraz regionalnej (legendy gorzowskie).

Tutaj swoim talentem mogły pochwalić się uczennice z klasy IV – przy współpracy z nauczycielem języka polskiego p. Iwoną Kołodziejczyk – przedstawiając przygotowany wcześniej repertuar:

• Nadia Pawlak, IV d – legenda gorzowska „Żelazna ryba na Ratuszu”

• Wiktoria Konopelko, IV d – legenda gorzowska „Stary Fryc i bogaty Wedel”

• Zuzanna Stefanowicz, IV c – wiersze Juliana Tuwima

• Alicja Kuchta, IV c – wiersze Jana Brzechwy

Natomiast uczniowie klas IV – VI mieli okazję spotkać się na przerwach z wybraną przez siebie lekturą w gronie koleżanek i kolegów. Wykorzystując ten czas na przeniesienie się do świata ulubionych bohaterów, w niecodzienny sposób spędzili ten dzień w szkole.