Julian Tuwim i Jan Brzechwa – głośne czytanie

Dnia 27 kwietnia 2017 r. – tradycyjnie, jak każdego roku – biblioteka szkolna gościła grupę przedszkolną, tym razem pod opieką p. Arlety Pięty.

Dzieci z Przedszkola nr 13 przy ul. Brackiej zapoznały się z biblioteką oraz miały okazję uczestniczyć w głośnym czytaniu wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Twórczość autorów dziecięcych przedstawiły uczennice klasy IV c: Zuzanna Stefanowicz Nikola Sypniewska, we współpracy z wychowawcą klasy p. Iwoną Kołodziejczyk.

Po wysłuchaniu wierszy dzieci mogły wykazać się zdolnościami plastycznymi podczas kolorowania ilustracji dobranych tematycznie do treści wysłuchanych utworów literatury dziecięcej.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały cukierki oraz zakładki do książek (Cała Polska Czyta Dzieciom).

Opracowała: H. Słodowska