Konkurs Literacki w II LO

Tradycyjnie, już od kilku lat, szkoła współpracuje z panią Joanną Lis – bibliotekarzem z Liceum Ogólnokształcacego nr 2 przy ul. Przemysłowej. W listopadzie b.r. szkolnego we współpracy obu placówek odbył się konkurs literacki dla uczniów naszej szkoły.

Dnia 18.11.2016 r. udział w konkursie wzięła klasa IV a, pod opieką p.Tomasza Chudzika – wychowawcy klasy.

Temat: „Daleki rejs” Anny Onichimowskiej.

Konkurs odbył się w III etapach, które oddzielone były zabawami zorganizowanymi przez „licealistów”. Największą wiedzą z treści lektury okazali się uczniowie:

1. Oliwia Bortnowska, 2.Emilia Potyczkin, 3.Aleksander Hubar

Wszyscy uczniowie z klasy otrzymali dyplomy udziału w konkursie, natomiast najlepszych wyróżniono nagrodą książkową. Atrakcją okazały się występy uczniów LO – inscenizacje wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Dnia 23.11.2016 r. w konkursie uczestniczyła klasa III a, pod opieką wychowawcy – p.Olgi Balkiewicz.

Temat: „Piatka z Zakątka” Krystyny Drzewieckiej.

Podobnie ,jak w klasie IV a, konkurs odbył się w trzech etapach. W przerwach między nimi miały miejsce zabawy ruchowe dla dzieci. Konkurs poprzedzony był występami uczniów LO.

W klasie III a największą wiedzę z treści książki posiadali uczniowie:

1. Hanna Olbromska, 2.Oliwier Michalak, 3.Jakub Rak

Otrzymali oni nagrody książkowe, a wszystkich obdarowano dyplomami. Oba spotkania przebiegły w miłej atmosferze zabawy. Liczymy na dalszą współpracę.

H.Słodowska