Pasowanie Pierwszaków na Czytelnika

W dniu 21 grudnia 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników naszej biblioteki.

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z księgozbiorem biblioteki, poznanie drogi książki od autora do bibliotekarza oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Pierwszaki miały okazję obejrzeć krótkie przedstawienie w wykonaniu uczennic klasy IVc: Maya Wagner, Zuzanna Stefanowicz, Wiktoria Kaźmierska, Alicja Kuchta. Dziewczęta w świątecznych strojach i dekoracji biblioteki recytowały przygotowane wcześniej wiersze.

Spotkanie zakończyło się w miłej, świątecznej atmosferze rozdaniem upominków: zakładek do książek, dyplomu pasowania, czekoladowego Mikołajka oraz życzeniami Wesołych Świąt.

opracowała: H.Słodowska