Z wizytą u Marszałka

Nic tak nie przybliża dzieciom historii, jak odwiedzanie miejsc z nią związanych. Taka właśnie myśl towarzyszyła najmłodszym uczniom naszej szkoły, kiedy wybierali się na spacery po Gorzowie w związku z obchodami stuletniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przyczyną namacalnego spotkania z historią walk narodowowyzwoleńczych stało się świętowanie Tygodnia Niepodległej, który celebrowany był w szkole w dniach
od 5 do 9 listopada 2018 roku.
Uczniowie klas IA, IC, IIA, IIB, IIIA oraz IIIB odwiedzili wtedy Pomnik Pionierów naszego miasta, Aleję 11 Listopada oraz udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Aby wizycie nadać odświętnego charakteru, każde dziecko miało przypięty biało – czerwony kotylion. Pod pomnikiem Marszałka dzieci zapaliły znicze, odśpiewały wszystkie cztery zwrotki hymnu narodowego – oczywiście w postawie ,,na baczność”, a uczniowie klas drugich zjedli słodkiego pączka 😉 Taki pączek w towarzystwie Marszałka smakował oczywiście wybornie! Podczas spaceru towarzyszyła też dzieciom flaga narodowa, która dumnie powiewała na listopadowym  wietrze.

Wychowawcy klas I – III