Muzyczna lekcja patriotyzmu dla najmłodszych

Świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości może mieć różny charakter. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I – III uczestniczyli 14 listopada w muzycznej lekcji patriotyzmu. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie Szkoły Muzycznej: Alicja, Zosia i Ignacy Libelt oraz Adam i Maja Szurkało pod opieką pani Hanny Szurkało i pokazali nam, że patriotyzm jest obecny także w muzyce.

Przygotowany repertuar dotyczył polskich pieśni patriotycznych oraz polskich tańców narodowych. Nasi goście zaśpiewali ,,Pierwszą kadrową”, ,,Przybyli ułani”, a wspólnie z uczniami naszej szkoły piosenkę ,,Jesteśmy Polką i Polakiem.” Dzieci podczas koncertu mogły tez zapoznać się z brzmieniem podstawowych instrumentów muzycznych, takich jak trąbka, skrzypce oraz pianino. Niektórzy szczęściarze mogli samodzielnie spróbować gry na tych instrumentach.

Ogromną niespodzianką był tez występ dziewcząt z Zespołu Pieśni i Tańca ,,Mali Gorzowiacy.” Dzieci zobaczyły w ich wykonaniu krakowiaka oraz kujawiaka. Miały też okazję zatańczyć oba te polskie tańce narodowe pod ich czujnym okiem 😉

Wspólne śpiewanie, tańczenie oraz patriotyczne rozważania pokazały, że kochać swój kraj można na różne sposoby, nie tylko te poważne i dorosłe, ale także te dziecięce, radosne i płynące prosto z małych serduszek.

Sylwia Głąb