Bezpiecznie na ferie

Dnia 11 stycznia 2019 roku, tuż przed feriami zimowymi, wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej spotkały się na sali gimnastycznej w małej szkole. Powodem tego spotkania było podsumowanie pracy w pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego oraz wyposażenie dzieci w wiedzę dotyczącą bezpiecznych zachowań podczas zbliżającego się zimowego wypoczynku.

Gościem zaproszonym na to spotkanie był sierżant sztabowy pan Paweł Jewsiewicki ,
znany już wszystkim dzieciom dzielnicowy Zawarcia. To on przestrzegał uczniów przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich podczas ferii. Pan policjant poruszył temat bezpieczeństwa na drodze, podwórku i w domu. Mówił o zagrożeniach wynikających z zabaw na śniegu i lodzie. Nawiązał również, w związku z nadchodzącym Dniem Babci i Dziadka, do częstej metody okradania osób starszych metodą na wnuczka. Dzieci słuchały wszystkiego z dużą uwagą i przyrzekły, że będą zasad bezpieczeństwa przestrzegać.

Bardzo ważnym punktem spotkania było uhonorowanie laureatów konkursów pozaszkolnych. Drobnymi upominkami obdarowała dzieci pani wicedyrektor Beata Rasch, życząc im równocześnie kolejnych sukcesów na niwie konkursowej. Nagrody otrzymali uczniowie klasy IIA: Amelia Maćkowska, Emilia Jakubaszkoi Patryk Bykowski – wyróżnieni w miejskim konkursie ,,Legendy gorzowskie widziane oczami dziecka” oraz Zuzanna Rutkowska – uczennica klasy IC, laureatka II miejsca w Powiatowym Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej.

Podczas apelu uczniowie mogli oglądać też część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy IC. Dzieci w prosty i przystępny sposób przedstawiały sposoby bezpiecznego spędzania ferii oraz dawały rady dotyczące zabaw na śniegu i lodzie.

Sylwia Głąb