NIE dla agresji i przemocy!

Ostatniego dnia I semestru, 26 stycznia 2018 roku, na sali gimnastycznej spotkały się wszystkie dzieci z klas I – III, dyrektor i wicedyrektor szkoły – panie: Beata Szmit i Stanisława Ziniak oraz wychowawcy, nauczyciele i zaproszeni rodzice. Uczniowie klasy 3a zaprezentowali temu szanownemu gremium przedstawienie pt.:,,Rady nie od parady”, którego celem było pokazanie prostych sposobów na łagodzenie konfliktów i sporów między dziećmi bez stosowania agresji i przemocy. Zabawne wierszyki z mądrym morałem miały zachęcić uczniów do uczenia się właśnie takich zachowań. Oto te mądrości:

1. Jeśli chcesz od innych brać, to sam też coś musisz dać.
  2. Dość już tego, daję słowo! Nie pozwolę rządzić sobą!
  3. Gdy złość w sercu twym zagości, to się staraj pozbyć złości.
  4. Kto nauczy się wybaczać, ten z radości będzie skakać!
  5. Zamiast kłótni, wrzasków, ryku, rozwiąż problem – i po krzyku!
  6. Każdy duży i silniejszy pod opiekę bierze mniejszych!
  7. Kto z uśmiechem mknie przez życie, ten się czuje znakomicie!

Prawda, że proste? Wystarczy je tylko zacząć wprowadzać w życie 😉

Po przedstawieniu odbyło się również podsumowanie pracy uczniów za I semestr. Wyróżnione zostały osoby, które podczas pierwszego półrocza reprezentowały naszą szkołę w konkursach pozaszkolnych i zostały ich laureatami. Pani dyrektor Beata Szmit oraz pani wicedyrektor Stanisława Ziniak wręczyły nagrody następującym uczniom i uczennicom:

1. Konkurs Historyczny ,,Wokół hymnu narodowego” zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie:

Aleksandra Pietrzak – IB – I miejsce

Fabian Czerny IB, Lena Bartłomowicz IB, Amelia Maćkowska IB, Nikodem Rybicki IB, Patryk Kobelak IIIA – II miejsce

Maja Podwysocka IIIA, Miłosz Drożdżewski IIIA, , M, Martyna Kraska IIIA, Eryk Białkowski IIIA – wyróżnienia

1. Konkurs plastyczny na grafikę patriotyczną dotyczącą obchodów Narodowego Święta Niepodległości zorganizowany przez Lubuski Urząd Wojewódzki – Lena Bartłomowicz IB – wyróżnienie

1. Konkurs ,,Aniołki Bożonarodzeniowe” – Ignacy Libelt IIID i Maja Snoch IB – nagrody

1. Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla Klas II i III ,,Opiekuję się swoim pupilem” zorganizowany przez Prywatną Szkołę o Profilu Artystycznych oraz Ligę Ochrony Przyrody – Ignacy Libelt IIID, Ewa Cejba IIID, Kamila Kuchta IIID – II miejsce.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Sylwia Głąb, Renata Darasz