Pasowanie na ucznia

W piątek 28.10.2016r. w Szkole Podstawowej nr 10 odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia, której bohaterami były klasa

I a wychowawczyni -R. Masztalerz oraz I bi -wychowawczyni K.Dąbrowska.

Motto tego wydarzenia brzmiało:’‚Wczoraj jeszcze przedszkolaki, a dzisiaj pierwszaki.”

Dzieci zostały zaczarowane przez wiedźmę w żółtodzioby i żeby zrzucić złe zaklęcie musiały wybrać się w podróż do pięciu krain i zdobyć magiczny klucz. Uczniowie świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Również z sukcesem zaprezentowały się w swoich programach artystycznych. Najważniejszą jednak chwilą dla każdego ucznia było złożenie uroczystej przysięgi:

ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE!

BĘDĘ STARAŁ SIĘ BYĆ DOBRYM I UCZCIWYM.

BĘDĘ STRZEGŁ HONORU SZKOŁY.

BĘDE SZANOWAŁ SWOICH NAUCZYCIELI I RODZICÓW.

BĘDĘ UCZYŁ SIĘ TEGO CO PIĘKNE.

BĘDĘ KOCHAŁ SWOJĄ OJCZYZNĘ.

w obecności zaproszonych gości i pasowanie symbolicznym piórem przez dyrektora szkoły p. Irenę Pałasz i wicedyrektor p. Beatę Szmit.

W imieniu rodziców głos zabrała p. A. Cantemir-Wawer, która pogratulowała dzieciom odwagi i podziękowała za udany występ.

Uroczystości towarzyszyła podniosła i miła atmosfera.

Trzymamy kciuki za naszych pierwszaczków i życzymy im niezapomnianych przeżyć  w pierwszym etapie edukacji.

Katarzyna Dąbrwska