Sprzątanie świata 2016 r.

Dnia 16 września uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w ogólnoświatowej akcji , która w tym roku przebiegała pod hasłem: Podaj dalej … drugie życie odpadów”. Akcja uświadamia nam, że należy właściwie postępować z odpadami, gdyż wiele przedmiotów, szczególnie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny powinien trafić do wyspecjalizowanych zakładów. Można z nich odzyskać wiele elementów i poddać procesowi recyklingu. Przedsięwzięcie jednoczy wielu ludzi i jest największą ekologiczną inicjatywą w Polsce.

W naszej szkole uczniowie klas szóstych sprzątali tego dnia tereny błoni nadwarciańskich i park przy ulicy Wawrzyniaka. Zebrane przez nich worki śmieci zebrała firma odpowiedzialna za czystość w mieście. Uczniowie klas IV i V na lekcji przyrody w formie plastycznej przedstawiali swoje wizje czystego, posprzątanego świata. Wyróżnione prace utworzyły galerię na tablicy PRZYRODA – EKO.

Już kilka dni wcześniej uczniowie z klasy V B wpadli na pomysł połączenia pożytecznego z przyjemnym i pod kierunkiem wychowawczyni p. A. Kieler i p. B. Gajewskiej, wspólnie z rodzicami zainicjowali wielkie sprzątanie. 14 września w godzinach popołudniowych spotkali się wspólnie z rodzicami i sprzątali tereny zielone nad kanałem Ulgi. Efektem był ogromny wór śmieci. Wśród nich na uwagę zasługują: czarna kurtka zimowa oraz elementy karoserii samochodowej. Wśród uczestników spotkania swoją pracowitością wyróżnił się Kuba Fijołek, który sam zebrał dwie torby śmieci. Po wyczerpującej pracy wszyscy z przyjemnością skorzystali z ogniska i pieczonej kiełbaski. Smakowało wyśmienicie! Wychowawca i uczniowie dziękują rodzicom, p. M. Domaradzkiemu , państwu A. I. Drożdżewskim oraz innym rodzicom, którzy bezpośrednio lub pośrednio przyczynili się do zorganizowania ogniska.