SRACER EDUKACYJNY PO GORZOWIE KLASY 4F

W środę 16 maja uczniowie klasy 4f odbyli spacer edukacyjny po Gorzowie – Poznaj swoje miasto –  w trakcie którego dzieci uzyskały odpowiedzi na wiele pytań, m.in. na takie: Dlaczego w  katedrze nie ma już żyrandola z rogów jelenia? Co oznaczają dziury w murach Katedry? Kim jest Helga z gorzowskiej fontanny? Co oznaczają postacie i ich akcesoria na fontannie Gorzowskiej? Dlaczego budowniczowie murów jedli dużo jajek? Kiedy spotykano upiora z Rynku? Dlaczego to nie Katedra jest najstarszą budowlą naszego miasta? Dlaczego cis jest gatunkiem najwcześniej objętym ochroną w Polsce?

Spacer ten był początkiem kolejnego realizowanego przez dzieci projektu edukacyjnego.

Całą trasę pokonaliśmy z przewodnikiem panem Zbigniewem Rudzińskim, turystą, krajoznawcą, podróżnikiem i alpinistą, który jest również autorem licznych publikacji dotyczących turystyki i przewodników po Gorzowie i okolicach.

Był to niezwykle efektywnie spędzony czas, zgromadziliśmy mnóstwo wiadomości
i szereg ciekawostek o naszym mieście. Teraz będziemy je szlifować i wkrótce zaprezentujemy efekt naszej współpracy.

Agnieszka Żelazna