WYCIECZKA DO TORUNIA

Od 7 do 9 maja 2018 r. klasy 4a, 4b i 4e były na wycieczce w Toruniu. Uczniowie byli zakwaterowani w starym wojskowym forcie. Jedli tam smaczne, domowe posiłki i spali w 22 osobowych salach jak prawdziwi żołnierze. Razem z instruktorami odbyli szereg gier i zabaw terenowych, łącznie z podchodami, torem przeszkód i ogniskiem. Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach, szczególnie ciekawy okazał się własnoręczny wypiek dekoracyjnych pierników. Każdy uczeń otrzymał certyfikat fortowego kuchcika i swój piernik zabrał do domu na pamiątkę.

W mieście Toruniu czekało na uczniów również wiele atrakcji. Zwiedzili potężną i pięknie wystrojoną katedrę, przymierzyli się do ścian Krzywej Wierzy, zjedli przepyszne lody, biorąc aktywny udział wysłuchali pięknych toruńskich legend, zrobili wiele zdjęć przy najpopularniejszych pomnikach, w tym Mikołaja Kopernika, obejrzeli interesujący seans o pierwszym psie w kosmosie-słynnej Łajce w Planetarium i po zakupieniu pamiątek, pełni wrażeń wrócili na obiad. Po nim było znowu kilka zabaw integracyjnych, a po kolacji dyskoteka.

W ostatnim dniu, w drodze powrotnej w Parku Jurajskim w Solcu Kujawskim uczestnicy wycieczki odbyli fascynującą podróż w czasie i najpierw przeszli ścieżkę dydaktyczną z okazami naturalnej wielkości, a później obejrzeli mrożący krew w żyłach seans w kinie 5D o niesamowitych dinozaurach. Po czym zjedli smaczny obiad, wyskakali się w parku rozrywki i udali się w dalszą podróż. W Pile zaliczyli posiłek w McDonaldzie i szczęśliwie z lekkim opóźnieniem wrócili w ramiona rodziców. Wycieczka była interesująca i w opinii uczniów udana. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i wspaniałe humory.

Wychowawczynie:

Renata Matuszek- Jaroszewicz, Renata Wiśniowska- Kallio, Grażyna Jakubik