JEDNA „SZLACHETNA PACZKA” OD DANEJ KLASY

Już po raz czwarty z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod nazwą „Szlachetna Paczka” . Tym razem adresatem paczek byli nie byli nasi uczniowie, lecz seniorzy!
Do 20 grudnia należało dostarczyć do biblioteki przygotowane paczki. Od miesiąca towarzyszyło nam hasło:

JEDNA „SZLACHETNA PACZKA” OD DANEJ KLASY

Zawartość prezentu pozostawiliśmy do wyboru darczyńcom.Pamiętając jednocześnie, że nie ofiarujemy rzeczy używanych! Czego tam nie było!? Znalazły się produkty trwałej użyteczności: koce, kapcie, środki czystości, jak i cytrusy, herbaty, słodycze, kawy, konserwy… a nawet ręcznie wykonane…anioły. Niech te ostatnie czuwają nad naszymi obdarowanymi seniorami!!!

Dla darczyńców Samorząd Uczniowski przygotował okolicznościowe dyplomy, a dla „kurierów” słodkości. Prezenty za sprawą księdza proboszcza Piotra Darasza trafią do podopiecznych Klubu „Przystań nad Wartą” – Bóg zapłać!
Natomiast jedna z paczek – przygotowana przez klasę 6c pod kierunkiem wychowawcy pani Ani Milas – zostanie przekazana znanej nam osobie – pani Jolancie Wojewodzie. Jest to wdowa, osoba samotna, były pracownik naszj szkoły, emerytowana kucharka. Myślimy, ze nasza poranna wizyta będzie dla niej prawdziwą niespodzianką!?

O czym informuje opiekun SU Zofia Pytlak-Piątek.