„Książki od serca”

W maju Samorząd Uczniowski włączył się po raz kolejny do Ogólnopolskiej akcji ”Zaczytani. org”, czyli Wielkiej Zbiórki Książek. Akcja trwała do 24 maja 2016 r. i polegała na zbieraniu książek dla pacjentów szpitali dziecięcych. Hasło przewodnie brzmiało: „Oddaj książkę”.
Książki gromadzono w szkolnej bibliotece, gdzie następnie je zapakowano w: pudełka oraz w „reklamówki” w ilości około 100 egzemplarzy, by przekazać je dalej. Jak zwykle stawialiśmy na jakość! Celem akcji było bowiem stworzenie bibliotek dla dzieci i młodzieży przebywających w szpitalach.
W naszej szkole do akcji włączyły się następujące klasy:
klasy czwarte:a ,b i c
kl.piąta d
klasy szóste: a i c
wszystkie klasy siódme: czyli: a, b i c
oraz biblioteka.
Wyżej wymienionym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
Zgromadzone książki trafiły najpierw do Przedszkola Miejskiego nr 13 im. Bolka i Lolka w Gorzowie Wlkp. przy ulicy Brackiej, gdzie jak zwykle przyjęto nas z otwartmi ramionami. Skorzystalismy z gościnności przedszkola i … pobawiliśmy się z najstarszą grupą przedszkolaków, było naprawdę wesoło! Ostatecznie książki przekazane zostaną do Szpitala w Barlinku.

Zofia Pytlak-Piątek, bibliotekarz, opiekun SU