Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dniu Ziemi – 22 kwietnia – na całym świecie towarzystwa elologiczne organizują akcje mające na celu uświadomienie społeczności międzynarodowej problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

Z tego względu w dniu 21 kwietnia 2017 r. (piątek) w naszej szkole przeprowadzono proekologiczną akcję, której autorką była p. Anna Kieler. Zadaniem uczniów klas IV – VI było samodzielne wykonanie czapek z dowolnych materiałów ekologicznych, które należało nosić przez wszystkie godziny lekcyjne. Uczniowie posiadający czapkę w tym dniu nie byli odpytywani.

Tegorocznym obchodom Dnia Ziemi w Polsce przyświeca hasło „w kierunku natury” ….. stąd inicjatywa naszej szkoły.

opracowała: H.Słodowska