Zapach Świąt w SP 10 czyli…. Pieczenie pierników

W dniu 18 grudnia 2017 roku w  świetlicy miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników. W tydzień  przedświąteczny, który kojarzy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem,  uczniowie świetlicy SP10 postanowili wnieść do szkoły trochę  magicznego, świątecznego zapachu. W miłej atmosferze uczniowie podzielili się na grupy odpowiedzialne za poszczególne zadania: wałkowanie ciasta, wycinanie pierników z foremek, wkładanie pierników na blaszki czy  mierzenie czasu pieczenia. Dużo zabawy uczniowie mieli przy lukrowaniu i ozdabianiu pierniczków  Dzieci wychodzili z zajęć bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazje nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, jak piec pyszne pierniki.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Kamila Trzosek-Bojarska