Wystawa

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, mieszkańcy miasta,

w tym roku przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki  – mieszcząca się na ulicy Towarowej 21 w Gorzowie Wlkp. – włącza się w świętowanie obchodów tej rocznicy! Wśród licznych inicjatyw podejmowanych w szkole, są również te realizowane w ramach projektu „Godność, Wolność, Niepodległość” – sfinansowane ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021.

Jednym z działań będzie zorganizowanie w szkole WYSTAWY. Prosimy o przynoszenie do końca  października przedmiotów – pamiątek pochodzących z dawnych lat, czasów wojny i okresu powojennego np. starych zdjęć, książek, listów, odznaczeń, elementów munduru, itp. rzeczy. Cenne dla Państwa rzeczy będą zamknięte w szklanych gablotach, by nie uległy zniszczeniu. Po wystawie wszystkie wrócą nienaruszone do właścicieli. Porozmawiajcie Państwo ze starszymi członkami Waszych rodzin, ze znajomymi… Może oni mają takie pamiątki i zechcieli by nam ich użyczyć na czas trwania wystawy. Zależy nam na budowaniu wśród dzieci i młodzieży świadomości narodowej i kształtowaniu postaw patriotycznych.

Podpisane rzeczy prosimy przekazywać  do sekretariatu szkoły (do pana Tomasza Chudzika lub Agnieszki Żelaznej).

Liczymy na Państwa zaangażowanie i pomoc. Z góry dziękujemy