III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Dnia 17 listopada w Zespole Szkół nr 12 przy ulicy Śląskiej odbył się III Festiwal Pieśni Piosenki Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Konkurs organizowany był pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy współudziale Stowarzyszenia ,,Czysta Woda” oraz Stowarzyszenia Świętego Eugeniusza de Mazenoda.

Reprezentantką naszej szkoły w pierwszej kategorii wiekowej była uczennica klasy IC Zuzanna Rutkowska. Zuzia wybrała sobie do zaśpiewania bardzo trudny i dojrzały utwór. Śpiewała piosenkę ,,Niepodległość – trudne słowo”, znaną też pod drugim tytułem ,,Uwięziony ptak.” Komisja konkursowa, w której skład wchodzili nauczyciele ze Szkoły Muzycznej w Gorzowie uznali, że wykonanie Zuzi jest profesjonalne i przyznali jej II miejsce!

Laureatce konkursu gratulujemy i mamy nadzieję, że będzie reprezentować naszą szkołę także w przyszłych roku 😉

Opiekun: Sylwia Głąb