Międzyszkolny Festiwal Kreatywności

CZACHA DYMI”

Dnia 20 listopada 2018 r. odbył się II Międzyszkolny Festiwal Kreatywności „Czacha Dymi”, którego organizatorem była Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp.

Celem festiwalu było:
– rozwijanie kreatywności w szeroko pojętym zakresie,
– wdrażanie do samodzielnego i nieszablonowego rozwiązywania problemów,
– ukazanie wartości współpracy w zespole.

W festiwalu uczestniczyły szkoły: 2, 10, 13, 21 oraz gospodarze SSPSE. Szkoły reprezentowane były przez 5 – osobowe zespoły, które zmierzyły się z zadaniami wymagającymi kreatywnego myślenia i dobrej współpracy.
Przykładowe zadania:
wykonanie stworka z różnych materiałów, instrumentu muzycznego oraz ułożenie piosenki, stroju oraz menu dla swojego LANDU.

Zabawa była wyśmienita. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w zabawie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Wiktoria Konopelko kl. 6d
Wiktoria Roszak kl. 6d
Franciszek Libelt kl. 6d
Tymoteusz Siwek kl. 6d
Aleksander Frydrychowski kl. 6d
Oliwia Ostrowska kl. 7c
Bartek Dowhan kl. 7c

Natomiast opiekunowie wszystkich grup otrzymali dyplomy oraz gry planszowe dla swoich szkół. Na zakończenie odtworzono filmik przygotowany przez uczniów naszej szkoły: Oliwię Ostrowską i Bartka Dowhana.

opracowała: H. Słodowska