RAZEM NA ŚWIĘTA”

Już kolejny raz z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod nazwą „Szlachetna Paczka” . Tym razem w ramach akcji MEN pod hasłem „Razem na Święta”. Adresatem paczek byli seniorzy z pobliskiego Domu Opieki, bezdomni, ubodzy i potrzebujący pomocy.

Do 14 grudnia 2018 r. należało dostarczyć do biblioteki przygotowane paczki.

Zawartość prezentu pozostawiono do wyboru darczyńcom. Pamiętając jednocześnie, że nie ofiarujemy rzeczy używanych! Czego tam nie było!? Znalazły się produkty trwałej użyteczności: skarpety, ręczniki, środki czystości, jak i herbaty, słodycze, kawy, konserwy… a nawet ręcznie wykonane… kartki świąteczne z życzeniami. Niech te ostatnie umilą świąteczny czas naszym obdarowanym seniorom!!!

Jedna z paczek – przygotowana przez SU – zostanie przekazana znanej nam osobie – pani Jolancie Wojewodzie. Jest to wdowa, osoba samotna, były pracownik naszej szkoły, emerytowana kucharka. Myślimy, ze nasza kolejna już wizyta będzie dla niej prawdziwą niespodzianką!? Łącznie przygotowaliśmy 48 paczek, z których dwie trafiły do osób prywatnych, natomiast pozostałe rozdzielono pomiędzy Dom Opieki – koordynator akcji p.Grażyna Jakubik oraz Fundację „Droga do marzeń” , we współpracy z GCPR – koordynator p.Hanna Słodowska.

Podjęta akcja świątecznego wolontariatu przez szkolny Samorząd Uczniowski dała uczniom klas IV – VIII możliwość zdobycia punktów w konkursie „Klasa z Klasą”.

Wszystkim zaangażowanym w wolontariat: nauczycielom, uczniom a przede wszystkim RODZICOM…..DZIĘKUJEMY!!!

opiekun SU: H.Słodowska