9 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu w Dziesiątce

Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbywały się pod hasłem Działajmy razem. Z uwagi na  pandemię wszystkie nasze działania przeniosły się do sieci. Uczniowie klas 4-8 na zajęciach z informatyki wzięli udział w Escape room online – znajdź drogę do bezpieczeństwa w sieci. Zabawa polegała na wydostaniu się z pokoju zagadek. Uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki, odszyfrowywali kody. Po odnalezieniu wszystkich wskazówek i udzieleniu poprawnych odpowiedzi wydostali się z pomieszczenia zwanego pokojem zagadek. Zabawa miała na celu utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się w Internecie oraz poznanie sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w grze, brali aktywny udział oraz przekonali się „na własnej skórze” jak ważne jest serfowanie po sieci z głową.

Poniżej znajdują się linki do zabaw. Zachęcamy nauczycieli oraz rodziców do włączenia się w świętowanie DBI i spróbowanie swoich sił w wydostaniu się z pokoju.

1. Escape room dla uczniów klas 4-5:
    1. Escape room dla uczniów klas 6-8:

Życzymy dobrej zabawy. Monika Markowska i Piotr Szczepański