Dzień Bezpiecznego Internetu w Dziesiątce

Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbywały się pod hasłem Działajmy razem.Wspólnie z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji
5 lutego 2019 r. przygotowaliśmy konferencję edukacyjną, w której wzięło udział ponad 400 uczniów z klas 4-8 naszej szkoły. Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji podinsp. Anna Księżak-Nowak i asp. szt. Tomasz Roszko przeprowadzili prelekcję na temat zjawiska cyberprzemocy, zagrożeń w sieci oraz internetowego hejtu.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, brali aktywny udział oraz dowiedzieli się gdzie szukać pomocy w sytuacji kiedy staną się ofiarą cyberprzemocy.

Konferencja edukacyjna miała na celu przede wszystkim uświadomienie młodzieży
o zagrożeniach związanych z obecnością w sieci oraz promowanie bezpiecznych zachowań w Internecie.

Monika Markowska

Fot. Monika Markowska