KORONAWIRUS W MOJEJ GŁOWIE – TWORZĘ Z WYOBRAŹNIĄ

W ramach zajęć plastycznych, uczniowie klas czwartych otrzymali za pośrednictwem dziennika elektronicznego, kolorową książeczkę dotyczącą koronawirusa – I Ty możesz zostać pogromcą koronawirusa – Masz tę moc!

Zadaniem uczniów, było po przeczytaniu treści oraz obejrzeniu ciekawych i jakże bardzo pouczających ilustracji, wykonać pracę plastyczną przedstawiającą KORONAWIRUSA.

W pracy mieli połączyć kilka poznanych na lekcjach technik plastycznych (malarską, rysunkową, kolaż), postawić na kolor, formę i kompozycję.

Niektórzy, po wnikliwej lekturze, postanowili wykonać jednak plakaty informacyjne – jak zapobiegać zakażeniu koronawirusem. Bardziej skupili się na edukacji prozdrowotnej i wielkie brawa dla nich za to!

Mam nadzieję, że uczniowie oprócz treści plastycznych, wynieśli z tej lekcji przede wszystkim coś dla siebie, dowiedzieli się jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo w dobie koronawirusa!

Efekty prac można zobaczyć w galerii.

Justyna Brzezińska, nauczyciel plastyki