Macierzyństwo w świecie zwierząt

Uczniowie klasy 1b na spotkaniu online gościli panią Agnieszką Szliep, która działa przy Krajeńskim Parku Krajobrazowym w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego. Lubię tu być. Na zielonym”.
Zajęcia na temat: Macierzyństwo w świecie zwierząt, przykłady zachowań lęgowych u ptaków, wzbudziły wielkie zainteresowanie dzieci, szczególnym powodzeniem cieszyły się zdjęcia małych wilczków, zajączków, sarenek itp. To była duża porcja ciekawostek o maluchach i ich mamach, a czasem tatusiach w świecie zwierząt. Dowiedzieliśmy się też kiedy możemy pomóc, a kiedy byśmy zaszkodzili biorąc takie maleństwo – to bardzo cenna nauka dla dobra zwierząt.

Agnieszka Żelazna