#sadziMy inicjatywa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Adnrzeja Dudy

HASŁO: Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko!

Nasza szkoła przyłączyła się!

Uczniowie klasy 5a posadzili pozyskane sadzonki drzew na terenie szkoły, zabezpieczyli je i samodzielnie pielęgnują, abyśmy mogli wszyscy podziwiać, jak z roku na rok rosną.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec – drewno – tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Agnieszka Żelazna