Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka zostało zorganizowane we współpracy rodziców uczniów klas pierwszych, drugich oraz trzecich z wychowawcami poszczególnych klas. Odbył się w piątek 4 października 2019 roku w godzinach 8.30 – 13.00. Cały dochód z kiermaszu w kwocie 2030,33 zł przekazany został Radzie Rodziców działającej przy szkole.

W organizację kiermaszu włączyło się bardzo wielu rodziców. Jedni służyli pomocą przy obsłudze stoiska, inni piekli ciasta, dostarczali napoje, sałatki ziemniaczane, dipy, placuszki, frytki, kręcone ziemniaczki…. Dzięki ich pomocy i zaangażowaniu kiermasz był wspaniałym wydarzeniem w naszej rzeczywistości szkolnej, a dochód z niego uzyskany wszystkich pozytywnie zaskoczył.

Podczas trwania kiermaszu także dzieci z klas 1-3 miały swoje święto. Dzień bez podręczników okazał się zabawny, inspirujący oraz integrujący. Wszystkie klasy rywalizowały między sobą w Ziemniaczanej Spartakiadzie, w której każda konkurencja związana była tematycznie z ziemniakami. Były więc biegi w workach po ziemniakach, bieg z ziemniakiem na łyżce, ,,sadzenie ziemniaków.” Zabawa była przednia!

Kolejnym zadaniem było wykonanie potrawy, w której ziemniak grał główna rolę. Konkurs kulinarny o zdobycie tytułu Master Chefa wzbudził ogromne emocje. Najlepszym kucharzem wybranym drogą głosowania został Adam Ignatowicz z klasy IIA;-)

Stempelkowy zawrót głowy to także jedno z zadań w Dniu Pieczonego Ziemniaka. Dzieci z klas pierwszych wykonały fantastyczne prace, w których jako narzędzia użyły farby plakatowej oraz pieczątek wyciętych z ziemniaka.

Podsumowaniem całego dnia był apel, na którym zostały rozdane zagrody w każdej z zorganizowanych konkurencji. Apel zaszczyciła swoją obecnością pani dyrektor Beata Szmit, z rąk której dzieci odbierały dyplomy i słodkości.

Święto Pieczonego Ziemniaka okazało się fantastyczną inicjatywą! Oby takich więcej w naszej szkole 😉

Koordynator: Sylwia Głąb