„Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem”

Dnia 6 listopada 2019 r. odbyła się patriotyczna lekcja pod hasłem: „Symbole naszej szkoły – lekcja ze sztandarem” z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas I – III, zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem.

Celem lekcji było:
– uświadomienie uczniom roli symboli narodowych (szkolnych) w życiu i godnego ich traktowania – patron szkoły, godło, hymn narodowy,
– kształtowanie umiejętności właściwego zachowania podczas oficjalnych uroczystości, szczególnie w czasie śpiewania hymnu narodowego.
Zaprezentowano sztandar szkoły, który został omówiony oraz poczet sztandarowy szkoły składający się z uczniów klas ósmych:

Wiktoria Pastusiak
Amelia Helicka
Robert Kowalski

W organizacji krótkiej lekcji historii udział wzięli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego:
Bartek Dowhan – nagłośnienie
Nadia Pawlak i Nikola Pestrowicz – prowadzenie
Oktawia Deluga i Maria Bonkowska – występy artystyczne.
Lekcja dydaktyczna o charakterze patriotycznym odbyła się zgodnie z Kalendarzem Imprez Szkolnych, w/w uczniom dziękuję za pomoc w organizacji uroczystości.

opracowała: Hanna Słodowska