SZKOLNY KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Dnia 8 XI 2019 r. na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Gorzowie Wlkp., na czwartej, piątej i szóstej lekcji odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na ilość klas biorących udział w koncercie i obecność gości, uroczystość odbyła się dwukrotnie. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas IV-VIII, pani Dyrektor Szkoły Beata Szmit, Wicedyrektor Szkoły Małgorzata Broniarek, nauczyciele i zaproszeni przez organizatorów seniorzy z Dziennego Domu Pobytu, mieszczącego się przy ul. Przemysłowej. Uczniowie byli w galowych strojach, a sala była udekorowana m.in portretem marszałka Józefa Piłsudskiego i motywami w barwach narodowych. W widocznym dla wszystkich miejscu znajdowała się ekspozycja najlepszych prac konkursowych związanych z Świętem Niepodległości. Były to laurki z życzeniami dla Niepodległej, które wykonali uczniowie klas IV–V oraz listy z życzeniami opisem uczuć do Ojczyzny, wykonane przez uczniów klas VI–VIII.

Koncert odbył się w żywiołowej atmosferze, usprawiedliwionej rytmicznymi melodiami wykonywanych pieśni. Pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie uroczystości. Seniorzy nie kryli wzruszenia i wdzięczności za możliwość uczestniczenia w naszej uroczystości. Wszystkie odpowiedzialne osoby wywiązały się bardzo dobrze z powierzonych zadań. Przekazujemy wyrazy wdzięczności dla Rady Rodziców, za zasponsorowanie atrakcyjnych nagród dla zwycięzców. Uroczysty koncert z okazji Dnia Niepodległości w naszej szkole przeszedł do przeszłości, a my w ten sposób uczciliśmy ważne dla nas Polaków święto narodowe.