Tydzień Patriotyczny ,,Pod biało – czerwoną…” zakończony!

Dnia 2 listopada 2020 roku rozpoczęły się w naszej szkole obchody Tygodnia Patriotycznego pod hasłem ,,Pod biało – czerwoną…,” które trwały do 10 listopada. W związku z tym poszczególne piony klas realizowały różnorodne zadania.

Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej rozpoczęli swoje działania od obejrzenia filmu dotyczącego historii Polski, na zakończenie którego mieli do rozwiązania baaardzo trudny test. Oczywiście, jak na małych patriotów przystało, wszyscy sobie z nim świetnie poradzili;-) Ponadto każdy nich miał wykonać zakładkę do książki z patriotycznym motywem oraz zrobić narodowy kotylion. Zakładki były przepiękne, oryginalne i pomysłowe, a kotyliony towarzyszyły dzieciom podczas lekcji, zarówno tych stacjonarnych, jak i tych zdalnych.

Najpiękniejsze zakładki wykonali uczniowie klas 3c,2b oraz 1c.

• Filip Gąsiorowski,
  • Miłosz Berdowski,
  • Wojtek Ścieżka,
  • Gabrysia Traczyk,
  • Julia Korzeń,
  • Natasza i Bartek Pieńczykowscy,
  • Filip Korsak,
  • Zuzia Rutkowska,
  • Kuba Szwarc
  • Amelia Nowak
  • Julia Czerniewska
  • Kajetan Wziętkowiak
  • Eryk Oszmałek
  • Oliwia Gąbka.

Gratulujemy pomysłowości oraz kreatywności!

Zadanie dla uczniów klas 4-6 było nieco inne. Uczniowie nie wykonywali zakładek, a mieli do napisania krótką prace literacką na jeden z wybranych tematów:

• Cieszę się z niepodległości, bo ….
  • Polska kojarzy mi się z….
  • Wolność jest dla mnie ważna, bo…..

Zadanie to miało charakter konkursowy, więc napłynęło w odpowiedzi na nie wiele prac. Swoich sił próbowali uczniowie klas: 5bi, 6bi, 6c oraz 6di. Wśród nadesłanych prac jury wybrało te najciekawsze i przyznało nagrody oraz wyróżnienia.
Wśród nagrodzonych znaleźli się:

• Jakub Trop z 6di,
  • Antoni Dąbek z 6bi,
  • Paweł Duszyński z 6c,
  • Jakub Kiedrowicz z 5bi.

Wśród wyróżnionych są prace:

• Maksa Koprowskiego z 6bi,
  • Bartka Lewandowskiego z 6di,
  • Emila Kurkowskiego z 6c,
  • Patryka Błażejczyka z 5bi.

Antoni Dąbek kl. 6bi      Emil Kurkowski 6C – 11 LIstopada     Paweł Duszyński 6c-11 listopada praca o wolności Błazejczyk 5bi   WOLNOŚĆ – PRACE UCZNIÓW 6DI Wolność-Kiedrowcz Jakub 5bi

Wszyscy autorzy nagrodzonych wypowiedzi wykazali się fantastycznym zrozumieniem zagadnienia, profesjonalizmem oraz emocjonalnym podejściem do tematu.  Gratulujemy;-)

Dla klas najstarszych w naszej szkole – siódmych oraz ósmych – zostało przydzielone trudne i poważne zadanie: nakręcenie swojego własnego spotu dotyczącego patriotyzmu, niepodległości, historii Polski…

I z tego zadania najlepiej wywiązali się: Karol Hrycaj oraz Miłosz Woźniak z klasy 7e, których spoty zostały nagrodzone oraz Igor Warda z klasy 7d, którego prezentacja została w tym konkursie wyróżniona. Nagrodzone spoty można już obejrzeć na stronie internetowej naszej szkoły, a ich autorom gratulujemy fachowego podejścia do tematu, zaangażowania i ogromnych umiejętności.
Brawo Panowie!
,,Pod biało – czerwoną…’’Igor Warda 7d

Oczywiście nasze działania nie byłyby pełne, gdyby nie akcje dla chętnych uczniów. Jedną  nich było wykonanie biało-czerwonej maseczki, zaprezentowanie się w niej i uwiecznienie tego faktu na wysłanych do wychowawców zdjęciach. I okazało się, że chętnych do tej formy wyrażania swojej miłości do Ojczyzny było wielu uczniów: Aleksandra Janusz 5a, Amelia Brudzisz 6bi, Maks Koprowski 6bi ( który wykonał aż dwie maseczki), Oliwier Stodolniak 7z, Ksawery Chojnowski 7c, Zuzanna Seweryńska 7d, Hania Momot 7d, Igor Warda 7d,  Oliwia Rejch 7d, Hania Pietrzakowska 7d, Marika Krzyżaniak 7d, Marysia Matuszczak 7d, Bartek i Nataszka Pieńczykowscy 3c, Filip Korsak 3c, Kuba Szwarc 3c oraz Jakub Małecki – Krzyworączka, Kajetan Wziętkowiak  i Oliwia Gąbka z klasy 2b.

Oprócz tego uczniowie klas 1-3 na zakończenie Tygodnia Patriotycznego w dniu 10 listopada wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła! Do hymnu.” Jej celem było odśpiewanie lub zaprezentowanie z każdej innej formie o godzinie 11.11 hymnu państwowego. Przepięknie zrobili to uczniowie klasy 3c: Stanisław Dąbek, który zagrał hymn na pianinie oraz Kuba Szwarc, który odśpiewał go a capella!  Brawo;-) Gratulujemy fantazji oraz odwagi!

Ostatnim elementem obchodów Tygodnia Patriotycznego był udział w projekcie „Pod biało-czerwoną,” który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie naszej szkoły. Aby wziąć udział w akcji, należało zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą podanego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu należało oddać pod poniższym linkiem w dniach 2 -11 listopada:

Jednak ta akcja nie ostała jeszcze zakończona. Została dziś przedłużona do końca grudnia 2020 roku. Kto więc nie zdążył zagłosować, może to jeszcze zrobić;-)

Tydzień wytężonej pracy za nami. Wiele nagród do rozdania przed nami. O terminie oraz sposobie rozdania nagród laureaci zostaną poinformowani przez wicedyrektora szkoły.

Koordynator akcji: Sylwia Głąb