Wizyta klasy 7A w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

W dniu 21.02.2019 klasa 7A udała się Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. gdzie uczniowie zapoznali się między innymi z pracą policjantów, szczególnie na stanowisku oficera dyżurnego, pomieszczeniami jakimi dysponuje jednostka, charakterem pracy każdego pionu, wyposażeniem indywidualnym funkcjonariuszy Policji.

„St. sierż. Magdalena Kleist z Wydziału Prewencji KMP w Gorzowie Wlkp. przedstawiła młodzieży strukturę organizacyjną gorzowskiej jednostki i omówiła główne zagadnienia jakimi zajmują się poszczególne wydziały. Każdy miał możliwość poznać specyfikę służby technika kryminalistyki. St. aspirant Robert Trzosek technik kryminalistyki  KMP w Gorzowie Wlkp. opowiadał o swojej pracy głównie przez pryzmat jego roli na miejscu zdarzenia, rodzajach i sposobie zabezpieczania śladów i dowodów a także o tym czemu służą te czynności. W trakcie prelekcji padało wiele pytań, na które policjant z chęcią odpowiadał. Uczniowie podczas wizyty zadawali wiele ciekawych pytań. Przy okazji pobytu na terenie jednostki policjanci przybliżyli pracę gorzowskich funkcjonariuszy oraz przekazali wiele cennych uwag związanych z odpowiedzialnością prawną nieletnich, bezpieczeństwem na drodze oraz w sieci.”

Kamila Trzosek-Bojarska