Wycieczka do Torunia klasy 4c, 4d i 4f

Uczniowie klas czwartych wybrali się w tym roku do Torunia, pięknego miasta
nad Wisłą.

Swoją trzydniową przygodę rozpoczęli od odwiedzenia Planetarium, gdzie oglądali seans „Mój kumpel Niko” o młodym Mikołaju Koperniku i jego fascynacji niebem
oraz zwiedzali wystawę GEODIUM.

Następnie przejechaliśmy do Twierdzy Toruń Fort IV, gdzie zostaliśmy zakwaterowani i mieliśmy niewątpliwą przyjemność zwiedzać tę artyleryjską twierdzę z różnych stron. Największą sensacją były podziemne korytarze przebyte w blasku pochodni.

W czwartek zwiedzaliśmy Stare Miasto i dokonaliśmy zakupu pamiątek, a po obiedzie pokonywaliśmy tor przeszkód dla prawdziwych twardzieli.
Podsumowaniem dnia były podchody odbyte na terenie twierdzy i zakończone ogniskiem z kiełbaskami.

W piątek po warsztatach wypieku pierników, udaliśmy się do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie zwiedzaliśmy niezwykłe wystawy, a było ich mnóstwo.
Kolejną atrakcją był udział w warsztatach „Badacze głębin” w pracowni fizycznej.

Z nowoczesności przenieśliśmy się w przeszłość, w czasie niezapomnianego pobytu w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa oraz udziału w warsztatach papierniczo – drukarskich.

Wśród atrakcji wycieczkowych były również dyskoteka oraz gry i zabawy integracyjne.

Przepełnieni nową wiedzą, wzbogaceni o nowe doświadczenia życiowe wróciliśmy do szkoły, ale na szczęście nie na lekcje. Mogliśmy odpocząć po tak intensywnie spędzonych dniach i na zajęcia lekcyjne przyjść dopiero w poniedziałek.

Dziękuję paniom, opiekunom grup wycieczkowych:

pani Halinie Kapuście, Marzenie Radzińskiej oraz Dagmarze Sobackiej za miłą współpracę, a dzieciom za zaangażowanie we wszystkie podejmowane działania, czynny w nich udział i wielki entuzjazm.

Kierownik wycieczki: Agnieszka Żelazna

Foto album z wycieczki