ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ…

Klasa VII Di uczestniczyła 4 lutego br. w interesującej lekcji w ramach projektu PlanYourFuture. Organizacja pozarządowa My Future organizuje m.in. spotkania dla uczniów z profesjonalistami danego zawodu.
Siódmoklasiści za pomocą platformy Google Meet uczestniczyli właśnie w takim spotkaniu z byłą stewardessą linii lotniczych Emirates. Dzięki temu mogli poznać specyfikę pracy w liniach lotniczych.
Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość uzyskania informacji nt.:

• Ja wygląda proces aplikacji? – jak napisać cv, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, jak przebiegają etapy rekrutacji, jak się zachować na rozmowie kwalifikacyjnej.
  • Jak wygląda przygotowanie do pracy?
  • Na czym polega praca w liniach lotniczych?
  • Jakie kluczowe umiejętności powinna posiadać stewardessa?
  • Jakie są wady i zalety takiej pracy?

Oczywiście podczas prezentacji nie zabrakło czasu na pytania uczniów oraz rozwiązania przykładowych zadań z dnia rekrutacyjnych na stanowisko stewardessy.

Spotkanie online odbyło się w ramach projektu „Zaproś mnie na swoją lekcję”.

Tekst i foto: Justyna Brzezińska