Mikołajki w naszej szkole

Tradycyjnie 6 grudnia pamiętaliśmy o … wizycie Mikołaja! Zwyczaj obdarowywania się prezentami ma swoje początki w średniowieczu, ok. tysiąca lat po śmierci Mikołaja z Miry. Współcześnie w Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. W wielu szkołach jest zwyczaj wymieniania się drobnymi prezentami z wcześniejszym losowaniem „swojego mikołajka” czy „swojej mikołajki”, czyli osoby, którą się obdaruje. Nasi uczniowie też uczestniczą w tej zabawie.

Ale do nas, czyli uczniów klas 4-6 przyszedł w odwiedziny sam Mikołaj wraz z pomocnikami – Śnieżynkami . Byli to oczywiście uczniowie z klasy VI b i Samorządu Uczniowskiego: Fabian Radomski – w przebraniu bardzo współczesnego Mikołaja oraz Śnieżynki czyli Maja Gębarowska, Julia Szymańska i Wiktoria Sawala.

Mikołaj pamiętał o uczniach naszej szkoły, odwiedził naszą „Dziesiątkę” z łakociami – batonikami „Lion” i najlepszymi życzeniami dla wszystkich.

Mikołaju, do zobaczenia za rok!

opracowała: H.Słodowska-opiekun SU