Nasi w II Liceum Ogólnokształcym na … konkursie!

Dnia 15 listopada 2017 r. uczniowie z klasy 4a , w ilości 18 osób wzięli udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez bibliotekarza II Liceum Ogólnokształcącego , pod nazwą „Znam przygody dzieci z Bullerbyn”. Dzieciom w zmaganiach testowych i zręcznościowych , towarzyszyła młodzież z klasy pierwszej oraz opiekunki dzieci: bibliotekarz: Zofia Pytlak-Piątek oraz nauczyciel – polonista Grażyna Jakubik, która przygotowała merytorycznie uczestników konkursu. W przerwach, uczestnicy quizu konkurowali ze sobą w grach zręcznościowo-ruchowych w holu budynku. Gry były prowadzone przez młodych asystentów pani Joanny Lis– licealistów.

Uczniowie nasi wykazali się dobrą znajomością lektury. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców.

miejsce zajęła – Hania Olbromska

II miejsce – Filip Powstański

III miejsce – Julia Żelwis.

Finaliści otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe, okolicznościowe dyplomy z ilustracją książkową, oczywiście z „Dzieci z Bullerbyn”!

Pani Joannie Lis za owocną i długoletnią współpracę z naszą szkołą wręczyliśmy Dyplom Uznania. A w progach biblioteki czekała nas niespodzianka … lizak przypadł każdemu uczestnikowi. Udało się nam również zwiedzić ten zabytkowy budynek, zrobiliśmy oczywiście pamiątkowe zdjęcie przy popiersiu patronki szkoły … Marii Curie-Skłodowskiej. Na kolejny konkurs umówiliśmy się za rok.

koordynator projektu czytelniczego – Zofia Pytlak-Piątek