SZKOLNA WYCIECZKA DO ZIELONEJ GÓRY I DRZONOWA

Pewnego grudniowego dnia uczniowie klas piątych i szóstych wybrali się na fascynującą wycieczkę, w czasie której zgłębiali tajniki matematyki, fizyki, biologii, geografii i co ciekawe – historii.

Połączenie takie wynikało z odwiedzin dwóch ciekawych miejsc.
Po pierwsze było to Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze, nowoczesny ośrodek wyposażony w 34 stanowiska interaktywne, który prowadzi również zajęcia warsztatowe dla grup (a my z nich oczywiście skorzystaliśmy). W czasie zwiedzania prowadziły nam słowa Alberta Einsteina:

Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”.

Po drugie było to Lubuskie Muzeum Wojskowe z siedzibą w Drzonowie, gdzie zwiedzaliśmy wystawy wewnętrzne i eksponaty zewnętrzne oraz czasową wystawę zorganizowaną w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości.

Obydwa miejsca wycieczki wprawiły uczniów w zdumienie, zarówno odkrycia nauki, nowoczesne technologie, jak i historyczne eksponaty wywarły na nich ogromne wrażenie.

Agnieszka Żelazna