Uczniowie klas pierwszych w Teatrze im. J. Osterwy

W czwartek 24 października, w dzień po pasowaniu czyli już jako prawdziwi uczniowie, dzieci z klas pierwszych udały się do teatru. Spektakl, który je tak przyciągnął, to: „Ania z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Andrzej Ozgi.

Na czym polega fenomen Ani Shirley? Z tą dziewczynką po prostu nie można się nudzić! Jej temperament jest równie ognisty jak kolor włosów, nieskrępowana i wybujała wyobraźnia nie zna granic, jest gadatliwa, pewna siebie, zawsze mówi to, co myśli i do tego ma ponadprzeciętny dar do wpadania w różnego rodzaju tarapaty. Na Zielone Wzgórze trafiła przez pomyłkę, z czasem jednak ta pomyłka okazała się zrządzeniem losu, które pozwoliło osieroconej dziewczynce po raz pierwszy w życiu doświadczyć bezpieczeństwa, ciepła domowego ogniska i poznać smak prawdziwej przyjaźni” – taki opis przedstawienia możemy znaleźć na stronie teatru i trudno się z nim nie zgodzić.

To spektakl o radości życia, przyjaźni, miłości i marzeniach, spektakl pełen optymizmu trafiający do widza w każdym wieku i poruszający do głębi. Nasi młodzi odbiorcy sztuki teatralnej byli nim zafascynowani.

Agnieszka Żelazna